BodyMind DetoksNajbliższa edycja: 22-27 marca 2020
Prowadzący zajęcia: 

Prezentacje i warsztaty w cyklu „Uzdrowienie przez dietę” poprowadzi mgr Wiesława Rusin, psychodietetyczka, dietoterapeutka, autorka książek o leczeniu dietą. Proponowane przez nią zajęcia z zakresu świadomego odżywiania (Tematy: samouzdrowienie organizmu drogą postu, tajniki dobrego trawienia, odżywianie mózgu i układu hormonalnego, dieta antyzapalna, bakterie jelitowe, które powodują tycie/szczuplenie) pomogą, poprzez zrozumienie mechanizmów działania organizmu, rozpocząć proces trwałej zmiany nawyków żywieniowych i innych kluczowych elementów stylu życia.


Trening inteligencji emocjonalnej oraz naukę skutecznych strategii antystresowych poprowadzi mgr Renata Iwaniec, pedagog i terapeutka, wykładowca IPS, posługująca się autorską metodą rozwojowo-terapeutyczną łączącą m.in. terapię Gestalt, pracę z ciałem, techniki systemowe rodzinne, a także praktykę jogi, wiedzę astrologiczną oraz osiągnięcia naturalnych wschodnich i zachodnich metod w zakresie świadomego i zdrowego stylu życia. Proponowane przez Renatę ćwiczenia pomogą w rozumieniu siebie i własnych emocji oraz emocji innych osób, ponieważ tym, co najbardziej nas ogranicza w realizacji potrzeb i pragnień, jest brak pełnego kontaktu z uczuciami. Dzięki przywróceniu tej umiejętności można znacznie ograniczyć wyniszczający przewlekły stres, łatwiej rozwiązywać konflikty i skuteczniej realizować cele.


Zajęcia ruchowe poprowadzi mgr Anna Siuda-Gaczyńska, pedagog, nauczycielka jogi, kinezjolog, specjalistka kilkunastu technik pracy z ciałem. Proponowane przez Annę ćwiczenia mają na celu usunięcie blokad (skutków stresu) a także spotęgowanie procesów oczyszczenia, odżywiania na poziomie komórkowym. Budują sprawność i harmonię ciała, umysłu i duszy. Pomagają pokochać ruch i uczą, jak używać go dla uzdrowienia ciała i psyche.


Zajęcia z muzykoterapii poprowadzi Jacek Fryś, terapeuta TSR (terapii skupionej na rozwiązaniach) oraz chirurgii fantomowej. Muzykoterapia w formie gry na bębnach afrykańskich jest potężną techniką uwalniania emocji - i ogromną przyjemnością dla wszystkich uczestników warsztatów prowadzonych przez Jacka (nawet tych, którzy nigdy wcześniej nie grali na żadnym instrumencie).Zabiegi terapii  krzyżowo-czaszkowej wykonuje mgr Kinga Stós, fizjoterapeutka, pracownik szpitala rehabilitacyjnego, współtwórczyni i wieloletnia instruktorka studia rekreacji ruchowej nordic walking, Open2walk. Obecnie prowadzi własną praktykę fizjoterapeutyczną oraz wykłady i warsztaty dla fizjoterapeutów. Terapia czaszkowo-krzyżowa zajmuje się oddziaływaniem na rytm czaszkowo-krzyżowy, wzbudzony przez falowanie płynu mózgowo-rdzeniowego. Jest on jednym z wewnętrznych rytmów organizmu, niezależnym od rytmu oddechu i serca, za to ściśle związany z centralnym układem nerwowym. Praca z tym rytmem ma głęboki wpływ na procesy w całym organizmie, związane zarówno z układem ruchu i narządami wewnętrznymi jak i sferą emocjonalną.
Zabiegi terapii Bowena wykonuje Tamara Dziedzic, dyplomowana terapeutka metody, jak również pasjonatka psychobiologii. Delikatna, nieinwazyjna i relaksacyjna procedura oddziałuje na powięź i miękkie struktury organizmu, wykazując zadziwiająco wszechstronne działanie. Skuteczność terapii Bowena bierze się stąd, że bardzo mocno uruchamia ona procesy samoregulacji organizmu. Zabiegi sprawdzają się zarówno w problemach mięśniowo-szkieletowych, neurologicznych, trawiennych, jak i hormonalnych czy emocjonalnych. Oddziałuje na cały organizm, ale może być również ukierunkowana na pojedynczą dolegliwość.


Zabiegi refleksologii, aurikuloterapii, aromaterapii, masaże wykonuje Sylwia Czakon, dyplomowana refleksolożka i masażystka, pasjonatka psychobiologii. Masaże stóp, dłoni, twarzy, głowy i całego ciała bardzo skutecznie usuwają blokady, niwelują stres zastygły w ciele oraz uruchamiają procesy samonaprawcze organizmu. Specjalnością Sylwii jest m.in masaż Rain-drop, który przy pomocy manipulacji manualnych i olejków eterycznych odblokowuje kręgosłup i pośrednio wszystkie narządy wewnętrzne.


Szczegółowy cennik pobytów
(w zależności od rodzaju pokoju i diety)

Rodzaj pokoju
Dieta warzywna

Dieta antyzapalna
Pokój 2-osobowy
Część hotelowa
1095 zł/os.
1195 zł/os.
Pokój 2-osobowy
Budynek SPA
1195 zł
1295 zł/os.
Dopłata do pokoju 1-osobowego
130 zł/os./cały pobyt
130 zł/os./cały pobyt
Apartament kominkowy dla 5 osób
1035 zł
1135 zł/os.
Apartament kominkowy dla 6 osób
985 zł
1085 zł/os.
Apartament kominkowy dla 3 osób
1185 zł/os
1285 zł/os.
Apartament kominkowy dla 2 osób
1285 zł/os.
1385 zł/os.

Zakwaterowanie oferuje ośrodek Dolina Leśnicy w Brennej:


Dolina Leśnicy

Pokój studio

Restauracja

Basen

Sauna

Ośrodek Dolina Leśnicy oraz wszystkie rodzaje pokoi można obejrzeć na stronie:
https://dolinalesnicy.pl/noclegi.

Wspomnienia z poprzednich edycji:


...działo się...


...jadło się...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz